UPIS UČENIKA U PRVI RAZRED ZA ŠKOLSKU 2020/2021. GODINU – NOVO SARAJEVO

Prijemni ispiti će se održati za sljedeće instrumente (odsjeke):
HARMONIKA, VIOLINA, VIOLONČELO, FLAUTA

U prvi razred osnovne muzičke škole može se upisati dijete sa završenim trećim razredom osnovne škole školske 2019/2020. god.

Za učenike koji žele pohađati muzičku školu organizuje se Prijemni ispit kojem učenici pristupaju zbog provjere sposobnosti i sklonosti za bavljenje muzikom.
Na Prijemnom ispitu za utvrđivanje muzičkih sposobnosti provjerava se: muzikalnost, muzička memorija, osjećaj za ritam i psihofizička sposobnost.

Prijemni ispit se obavlja pred stručnom komisijom koju imenuje Nastavničko vijeće škole.

Izuzetno talentirani učenici mogu se upisati u osnovnu muzičku školu i ranije, po prijedlogu komisije.

Obrazac za prijavu nalazi se na web stranici škole u glavnom meniju pod nazivom UPIS. Potvrdni mail o prijemu prijave će vam biti automatski poslan na e-mail adresu koju ste upisali prilikom popunjavanja online prijave.

Prijemni ispit će se održati 27.08.2020. sa početkom u 10:00h uz poštivanje propisanih epidemioloških mjera. Potrebno je donijeti Izvod iz matične knjige rođenih.

PRIJAVE SE PRIMAJU OD 20. DO 26.08.2020. GODINE.

PRIJAVU MOŽETE IZVRŠITI NA SLJEDEĆEM LINKU: http://www.ombsns.edu.ba/prijemni-ispit-2020/